Jurajska Karawana Konna

Trasy Jurajskiej Karawany Konnej to setki kilometrów dróg i bezdroży w okolicach Piasku, Janowa, Złotego Potoku i Olsztyna. Wariantów przejazdu jest bardzo dużo, najciekawsze chcemy państwu zaprezentować.
Będą to trasy:

I - "Śladami Zygmunta Krasińskiego" - trasa historyczno-romantyczna, która pozwoli poznać i docenić miejsca w których przebywał i zachwycał się nimi nasz wielki poeta.
Przebywając w Złotym Potoku pozostawił po sobie wiele śladów.

II - "W Siną Dal" - trasa rekreacyjno-sentymentalna, polecamy wszystkim którzy chcą mieć kontakt z naturą, zrelaksować się, odpocząć, zabawić. Posługując się słowami Mickiewicza można by powiedzieć
"Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu,
Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi;
Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi"

III - "Jurajska Złota Pętla" - to prawdziwy rarytas turystyczno-rekreacyjny, zobaczymy najciekawsze miejsca Złotego Potoku, pochodzimy po pustyni w miejscowości Siedlec, odwiedzimy zabytkowy, drewniany kościółek w Zrębicach, następnie wjedziemy w leśne dukty, będzie to kilka godzin znakomitej zabawy.

IV - "Królewskim Traktem" - jest to trasa która kiedyś łączyła dwie perły jurajskiego krajobrazu Złoty Potok i Olsztyn i którą przemierzali setki lat temu nasi przodkowie czyli trasa historyczna, nostalgiczna, refleksyjna czyli rewelacyjna.

V - "Wielkie Grzybobranie w Zaczarowanym Lesie" - Grzybobranie to jedna z najlepszych form odpoczynku, rekreacji, relaksu, a zarazem trochę loterii, zabawy i radości z tego co znajdziemy ( nie martwcie się o grzyby - BĘDĄ ). Do lasu zawiozą Was tramwaje konne.