Kosmiczny Szlak Turystyczny - Galeria Planet

Trasa wiedzie wzdłuż modelu planet Układu Słonecznego zbudowanego z zachowaniem wszelkich proporcji. Planety zostały zlokalizowane w bardzo ciekawych miejscach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Oferta łączy w sobie wypoczynek, zabawę i co niemniej ważne będzie to bardzo mile wspominana lekcja astronomii. Będąc przy modelu Jowisza, zobaczymy Słońce takie, jakie zobaczą za wiele, wiele lat ludzie, przemierzający przestrzeń kosmiczną będąc w okolicach Jowisza.

Program standardowy - czas trwania 4 - 5 godzin.

 • Kawiarnia "Oaza" Piasek ( model Słońca ) spotkanie uczestników.

 • Przywitanie i kilkunasto minutowe wprowadzenie w temat.

 • Przejście do planety Ziemia - przemieszczać się będziemy z "prędkością światła" i zajmie nam to około 8 minut. Po drodze zatrzymamy się przy Merkurym i Wenus.

 • Od planety Mars udamy się w dalszą drogę Tramwajami konnymi w kierunku Jowisza i Saturna.

 • Między Saturnem a Uranem znajduje się " Zaczarowany Las" tam przewidziany jest krótki postój (poczęstunek, kiełbaska z grilla, herbata).

 • Wyjeżdżamy w dalszą drogę mijając planetę Uran docieramy do Neptuna, który zlokalizowany jest przed bramą wejściową do Zespołu Parkowo-Pałacowego w Złotym Potoku.

 • Trasę Neptun - Pluton pokonujemy pieszo w towarzystwie strażnika ochrony przyrody, który podzieli się swą bogata wiedzą. Idąc dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o otaczającej nas przyrodzie, ekologii, gatunkach roślin i zwierząt. W czasie godzinnego spaceru zobaczymy także: Muzeum Krasińskiego, Pałac Raczyńskich, Jaskinię Niedźwiedzią i dojdziemy do Plutona.
  Koszt imprezy dla grup 35 - 50 osób 45 zł/os
 • Istnieje możliwość przedłużenia trasy i w dalszą drogę udamy się autokarem i jadąc po orbicie Plutona, dotrzemy do miejscowości Zrębice (po drodze możemy zobaczyć Bramę Twardowskiego, Pustynię Siedlecką), gdzie znajduje się zabytkowy drewniany kościół, który zwiedzimy i będzie tam czas na to by zastanowić się nad miejscem człowieka w kosmosie i zrozumieć słowa, że Wszechświat to wspaniała harmonia a zarazem niewiarygodnie wielka pustka. Model nasz pozwoli Wam to pojąć...  Czy piękne budowle wzniesione GDZIEŚ TAM
  Liczące w historii lat WIEKI
  Mogłyby dorównać stworzonym przez CZAS
  Ostańcom mającym WIEK RZEKI.                       Fragment "Hymnu o Jurze"

   

   

  Kosmiczny Szlak Turystyczny - wariant II

  IŚĆ CIĄGLE IŚĆ W STRONĘ SŁOŃCA !!

  Nasza trasa wiedzie wzdłuż modelu planet Układu Słonecznego zbudowanego z zachowaniem wszelkich proporcji tzn. odległość między planetami i ich wielkość są w tej samej skali. Do realizacji tego pomysłu zaprosiliśmy pracowników naukowych WSP w Częstochowie. Oferta łączy w sobie wypoczynek, zabawę i co ważne będzie to bardzo mile wspominana lekcja astronomii. Będąc przy modelu Jowisza, zobaczymy Słońce takie, jakie zobaczą za wiele, wiele lat ludzie przemierzający przestrzeń kosmiczną będąc w okolicach Jowisza.

   

  Program standardowy - czas trwania 4 - 5 godzin.

  • Olsztyn – parking pod zamkiem – spotkanie z przewodnikiem – spacer wokół ruin zamku i zapoznanie się z jego historią.
  • Przejazd autokarem do Plutona (Złoty Potok) po drodze zobaczymy zabytkowy kościółek w Zrębicach, Bramę Twardowskiego.
  • Trasę Pluton – Neptun pokonujemy pieszo. Idąc z „prędkością światła”zobaczymy Jaskinię Niedźwiedzią, Zespół Parkowo-Pałacowy w Złotym Potoku.
  • Przejazd autokarem do Saturna. Po drodze mijamy planetę Uran.
  • Między Saturnem a Jowiszem znajduje się „ Zaczarowany Las” tam przewidziany jest krótki postój na wizytę w domku Baby Jagi, spotkanie z Leśnym Duchem, poczęstunek (kiełbaski z grilla,pieczywo,herbata)
  • Wyruszamy w dalszą drogę w kierunku Słońca – po drodze mijamy planetę Jowisz, Mars, Ziemia, Wenus, Merkury.
  • Docieramy do Słońca (Piasek – „Chata za Wsią”) Tam kończymy naszą wyprawę w kosmos.
  • Program zakończy godzinna dyskoteka w „Chacie za Wsią”

   

  W czasie naszej wycieczki, będzie czas na to by zastanowić się nad miejscem człowieka w kosmosie i zrozumieć słowa, że Wszechświat to wspaniała harmonia a zarazem niewiarygodnie wielka pustka. Model nasz pozwoli wam to pojąć…

   

  Koszt imprezy dla grup ( 35 –50 osób ) 38 zł/os

   

  Nie góry wysokie,budzące w Was lęk
  Nie lasy,ogromne,bez końca
  My w zamian Wam damy,biegnącą,gdzieś z gwiazd
  RADOŚĆ, jak promienie Słońca

  Fragment „Hymnu o Jurze”