NOWOŚĆ 2011 - TABORY CYGAŃSKIE

 

- Piasek -"Chata za Wsią"- spotkanie uczestników około godz.14.00

- Przywitanie uczestników i formowanie Jurajskiej Karawany Konnej

- Około 14.30 wyruszamy powozami konnymi z oprawą muzyczną i obsługą gastronomiczną, w daleką podróż, po drodze postój w Zaczarowanym Lesie i pełna emocji wizyta w domku Baby Jagi połączona z poczęstunkiem.

- Karawana jedzie dalej. Mijając wioskę Śmiertny Dąb, wieś pełną kontrastów gdzie stare zagrody mieszają się z pięknymi, nowymi domkami letniskowymi, następnie przejeżdżając przez Cichy Las, docieramy do miejscowości Lipnik, gdzie w czasie krótkiego postoju przekąsimy coś na słodko (panie z Koła Gospodyń Wiejskich poczęstują nas pysznymi wypiekami, kawą i herbatą) - prawdziwy folklor.

- Następny odcinek, który pokonamy to prawdziwa uczta dla duszy i dla ciała, będziemy się przemieszczać przez Park Krajobrazowy Stawki, zobaczymy zupełnie nieznany rezerwat przyrody "Wielki Las"- wrażenia niezapomniane.

- Około godz.18.00 dłuższy postój w pięknie położonym ośrodku turystyczno -  rekreacyjnym "Mozart" w Zalesicach - polecamy degustację miejscowego, smacznie przyrządzonego pstrąga, karpia lub jesiotra (można również powędkować)

- Posileni wyruszamy w dalszą drogę."Psy szczekają, karawana jedzie dalej" Jadąc przez urokliwe wioski położone "daleko od szosy" docieramy ponownie do "Zaczarowanego Lasu" na spotkanie z Duchem Leśnym.

- Godz. 20.00 - Docieramy do miejscowości Piasek -   "Chata za Wsią"

- Godz.20.00-21.00-Biesiada przy ognisku - bawimy się i tańczymy w rytmie muzyki cygańskiej (na życzenie występ ZESPOŁU ROMSKIEGO "Tabor")

- Godz.21.00-24.00- Tańce, hulanki, swawole - potańcówka. W trakcie zabawy suto zastawione wiejskie stoły.

-Zakończenie imprezy.                                                KOSZT IMPREZY: 140 ZŁ/OSOBY

Wariant rozszerzony: 

- Godzina 20.00 - Docieramy nie do "Chaty za Wsią" lecz do ośrodka położonego w środku lasu.

- Mamy godzinę na rozbicie namiotów lub zakwaterowanie się w domkach.

- Godz. 21.00 - 24.00 - Biesiada przy ognisku - bawimy się i tańczymy w rytmie muzyki cygańskiej (na życzenie występ ZESPOŁU ROMSKIEGO "Tabor") a także muzyka i tańce z "Dzikiego Zachodu" W trakcie zabawy, suto zastawione stoły na których kury, gęsi i kaczki będą tak smaczne, że tylko "palce lizać".

- Godz. 24.00 - 4.00 - Tańce, hulanki, swawole.

- Godz. 4.00 - 9.00 -Czas wolny - można spać, można iść na grzyby, można spacerować i oddychać leśnym powietrzem (brak zanieczyszczeń - tlen 21%)

Dzień II

- Godz. 9.00 - 11.00 - Śniadanie

- Godz. 11.15 - Wyjazd powozami konnymi, przejazd przez Janów, Śmiertny Dąb do "Zaczarowanego Lasu" i spotkanie z Duchem Leśnym

- Około godz. 13.30 - docieramy do miejsca wyjazdu czyli do "Chaty za Wsią"   w Piasku

- ZAKOŃCZENIE IMPREZY

KOSZT IMPREZY: 200 ZŁ/OSOBY

Nocleg w domkach kempingowych - cena 25zł/os

!!!

Bardzo mile widziane stroje z epoki. Chusty, suknie cygańskie, kapelusze kowbojskie, hrabiowskie płaszcze i surduty.

Terminy imprezy do uzgodnienia.  Tel. 509-175-621

Gwarantujemy wspaniałą zabawę i pełny relaks!!!